Pieters, Mark [tekst en titelbeschrijvingen] ; met een voorwoord van: Kees Fens
25 jaar Baskerville Serie
Amsterdam : Athenaeum-Polak & Van Gennep / 1997
5.00
Meer info Bijzonderheden: 1e druk, 59 blz, 18 cm, isbn 9025341683, goed exemplaar. Annotatie: Hommage aan Johan Polak, de initiator van de Kleine Belletrie Serie en de Baskerville Serie. Met een alfebetische en chronologische lijst.
Kollewijn, A M Nz
Aanleiding tot de beoefening der nieuwere letterkunde
/
15.00
Meer info Bijzonderheden: Schoonhoven, Van Nooten 1872 3e dr. - Gebrocheerd
Constant, Benjamin
Adolphe, een anecdote aangetroffen in d epaperassen van een onbekende
Het Spectrum / 1978
7.50
Meer info Bijzonderheden: Genaaid gebonden, met leeslint,108 pagina's, vertaling George Pape en Cees van der Zalm, oorspronkelijke titel Adolphe, anecdote trouvée dans les papiers d'un inconnu (1816), Goed
Bouten J. Dr. en Franke J.
An elementary history of Englisch literature
Amsterdam, W. Versluys B.V., 1973. 15the druk. 82 blz. Engelstalig Karton met leesvouwen. / 1973
Meer info Bijzonderheden: 1ste druk. Leiden, Martinus Nijhoff. 1986. vii-138 pp. Geïll. Ingenaaid. * Monografieën van literaire tijdschriften.* Licht verkleurd.
Knuvelder G.P.M. Dr.
Beknopt handboek tot de geschiedenis der Nederlandse letterkunde
Den Bosch, Mamberg, 1974. 6de druk. 799 blz. Hard cover. Linnen. Stofomslag / 1974
Meer info Bijzonderheden: 3e verbeterde druk. Amst., De Arbeiderspers. 1981. 180 pp. Paperback. * Synopsis. TO COLLECT IN SHOP, PLEASE CONTACT FIRST.
Kralt, P.
De Toverbron. S. Vestdijk en de geschiedenis.
/ 1988
7.00
Meer info Bijzonderheden: Amst., De Bezige Bij. 1988. 243 pag. Paperback. * Vestdijk Bibliotheek. TO COLLECT IN SHOP, PLEASE CONTACT FIRST.* Naam en datum op franse titel. Licht versleten op de kanten.
Calis, Piet.
De vrienden van weleer. Schrijvers en tijdschriften tussen 1945 en 1948.
/ 1999
8.00
Meer info Bijzonderheden: 1ste druk. Amsterdam, Meulenhoff. 1999. 418 pag. Paperback.* Licht beschadigd.
Harberts D.W. Drs. und Meyer H. Dr.
Deutsche dichtung: anthologie ud literaturgeschichte band II.
Amsterdam, NJ.M. Meulenhoff, 1968. Duitstalig met Nederlandstalig voorwoord. 213 blz. Met zwart-wit / 1968
Meer info Bijzonderheden: Leesboek voor hogere scholen.Met afb. en portretten. Gebonden, 443 pag. Conditie: goed. Prijs incl. verzendkosten
Haan, Corrie de
Dichten in stijl : Duitse kleuring in Middelnederlandse teksten
Amsterdam : Prometheus / 1999
8.00
Meer info Bijzonderheden: 1e druk, 235 blz ill, 22 cm, lit.opgave, isbn 9053338853, heel goed exemplaar. Nr 2553.
Annotatie: Nederlandse literatuur en cultuur in de Middeleeuwen. Met samenvatting in het Duits. Oorspr. proefschrift Universiteit Leiden, 1999.
Leeuwen, W.L.M.E. van (samenstelling)
Dichterschap en werkelijkheid
Uitg. mij. W. de Haan / 1937
10.00
Meer info Bijzonderheden: Heruitgave van Geschiedenis der Nederlandsche letterkunde uit 1897
Rug los.
W.L.M.E. VAN LEEUWEN [RED.]
Dichterschap en werkelijkheid
Utrecht, W. de Haan / 1951
22.50
Meer info Bijzonderheden: Geillustreerde literatuurgeschiedenis van Noord-en Zuid-Nederland en Zuid-Afrika
Gebonden, zwart linnen, goudopdruk op voorplat, in rood vignet op rug. Met gehavende stofomslag!
20 x 26.5 x 6 cm.
479 bladzijden
IN ALLESZINS KEURIGE STAAT
talrijke zw/w en kleurenills. + foto\'s
Kosten van verzending ten laste van koper
NOTA BENE: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. Tante TNT Post rekent dan EURO 6,75 kosten van verzending. Het loont zeer de moeite en spaart zeer op de kosten om op meer dan één boek te bieden. Immers, bij 10 kilo boeken - en dat zijn er al gauw een stuk of 16 - kost verzending van het pakket met al die boeken maar één keer EURO 6,75! (Europa: € 9,75)
LEEUWEN, W.L.M.E. VAN, J. A (RED)
Dichterschap en Werkelijkheid ~ Geillustreerde literatuurgeschiedenis van Noord- en Zuid-Nederland en Zuid-Afrika
De Haan, zj /
15.00
Meer info Bijzonderheden: gebonden, kleine besch aan voorplat, kleine reaparatie achterplat, enkele vlekjes in binnenwerk, 388 pp
Leeuwen van W.L.M.E.
Dichterschap en werkelijkheid, geïllustreerde literatuurgeschiedenis van Noord- en Zuid-Nederland en Zuid-Afrika
Utrecht, W. de Haan, 1941. 479 blz. Uitgavejaar 1941. Illustraties. Hard cover. Linnen. GEEN STOFOM / 1941
Meer info Bijzonderheden: Geïllustreerd onder toezicht van J.H.W. Unger Gebonden, bovenzijde goud op snee, leren kaft, 698 pag. Conditie: goed. Prijs incl. verzendkosten
Kalff, G.
Geschiedenis der Nederlandsche Letterkunde. Zeven delen
J.B. Wolters’ U.M., Groningen / 1906
100.00
Meer info Bijzonderheden: Gebonden, resp. 764, 576, 639, 535, 608, 580, 600 pag. Conditie: goed. Prijs incl. verzendkosten
Bertens, Hans & D'haen, Theo.
Geschiedenis van de Amerikaanse literatuur. Stromingen en aspecten.
/ 1983
12.00
Meer info Bijzonderheden: Amst., De Arbeiderspers. 1983. 366 pp. Gebonden/stofomslag. * Synthese.* Gebruikssporen.
KEARNEY, PATRICK, J.
Geschiedenis van de erotische literatuur
Agathon, 1983 / 1983
9.00
Meer info Bijzonderheden: gebonden, binnenzijde + op snee iets vergeeld + vlekjes, ills, 192 pp
Bilt van de E.F., Jacob W.G.J.A. en Wijffels H.C.M.
Geschiedkundige bloemlezing uit de Nederlandsche letteren. Voor het katholieke middelbaar en gymnasiaal onderwijs en de hoofdaktestudie. Deel I.
's-Hertogenbosch, L.C.G.Malmberg., 1931. 37 blz. Ingenaaid. Hard cover. Linnen verkleurd en met pig / 1931
Meer info Bijzonderheden: 1e druk, 160 blz, ill, 24 cm, lit.opg, isbn 9789077922392, uitstekend ongelezen exemplaar. Annotatie: Bijdragen en documentatie over de literatuur in de Groningse streektaal. Uitg. ter gelegenheid van de gelijknamige tentoonstelling in de Universiteitsbibliotheek Groningen van 20 maart tot en met 15 juni 2008.
Fens Kees, Jessurun d'Oliveira H.U. en Oversteegen J.J.
Lycée, ou Cours de littérature ancienne et moderne. 2 volumes
/
70.00
Meer info Bijzonderheden: Paris, Didier 1834 portrait 1st ed. - Full leather bindings, private bindings in green leather with lettering in gold, as a present for R. Engelman for hos role in King Lear
Coster Dirk
Marginalia
Amsterdam, A.J.G. Strengholt, 1947. 10de druk. 140 blz. Ingenaaid. Hard cover. Linnen. Stofomslag m / 1947
Niet alleen : een kunsthistorisch-ethische plaatsbepaling van tuin en woning in het Conuiuium religiosum van Erasmus
Amsterdam : Amsterdam University Press / 1995
12.50
Meer info Bijzonderheden: 1e druk, 400 blz, ill, 24 cm, lit.opg, reg, isbn 905356196X, goed exemplaar [iets verkleurd op de rug]. Annotatie: Twee passages in de samenspraak van het Conuiuium religiosum die betrekking hebben op de kunsten bleven onderbelicht en daarom vult ’Niet alleen’ de reeds lang bestaande lacune voor filologen, kunsthistorici en Erasmusspecialisten.
Bakker, Siem et al (red.).
Nieuwe literatuurgeschiedenis. Overzicht van de Europese letterheren Homerus tot heden. Deel I: Van de Oudheid tot 1600. Deel II: van 1600 tot 1900. Deel III: van 1900 tot heden. Nederlandse bewerking van Lettres Européennes.
/ 1994
28.00
Meer info Bijzonderheden: Meulenhoff. 1994. 3 delen. ix-450-ix, ix-451-908-xi, ix-909-1355-xxviii p. Geïll. Gebonden.
Leeuwen van W.L.M.E.
Nieuwe romanciers uit Nederland en Vlaanderen. Phoenix pocket 56
Zeist, W. de Haan, 1961. 17 blz. Met zwart-wit foto's. Paperback. Lichte pigmentvlekken. / 1961
Greer, Germaine [vert. uit het Engels door Piet Verhagen]
Shakespeare : essay
Amsterdam : Meulenhoff / 1988
7.50
Meer info Bijzonderheden: 1e druk, 183 blz, 20 cm, literatuur opgave, register, isbn 9029023589, goed ongelezen exemplaar. Annotatie: Studie over het toneelwerk van de Engelse letterkundige William Shakespeare (1564-1616). Meulenhoff editie E 963.
Babel Isaac, Bobrowski Johannes, Fried Erich, Gombrowicz Witold, Hen Jozef, Iwaszkiewicz Jaroslaw, Kolakowski Leszek, Kott Jan, Krleza Miroslav
Signalementen. Over auteurs, hun werk, hun achtergronden. Isak Babel, J. Bobrowski, E. Fried, W. Gombrowicz. J. Hen, J. Iwaszkiewicz, L. Kolakowski, J. Kott, M. Krleza.
Studiën over Nederlandsche Dichters der zeventiende eeuw
Haarlem, H.D. Tjeenk Willink & Zoon / 1915
27.50
Meer info Bijzonderheden: 13,5x20x4 cm.,
535 bladzijden.
Het eertijds zo befaamde literair-historische handboek van de Leidse hoogleraar Kalff.
Het boek ligt wat los in het papieren omslag. Het is zodanig uitgegeven dat het voor de bezitter aantrekkelijk was het in (half)leer te laten binden. Dat is niet gebeurd. Dus met het oorspronkelijk omslag.
Boekblok is keurig. Een paginagroot portret - telkens een reproductie van een oude gravure - van al de besproken dichters: Vondel, Cats, Huygens, Hooft en Camphuysen siert de tekst.
Het boek is ongelezen, NOG NIET OPENGESNEDEN!!
Kosten van verzending ten laste van koper
NOTA BENE: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. Tante TNT Post rekent dan EURO 6,75 kosten van verzending. Het loont zeer de moeite en spaart zeer op de kosten om op meer dan één boek te bieden. Immers, bij 10 kilo boeken - en dat zijn er al gauw een stuk of 16 - kost verzending van het pakket met al die boeken maar één keer EURO 6,75! (Europa: € 9,75)
Rijkse, R.M.; Zijlstra, W.C.
Tentoonstelling Menno ter Braak. Zijn strijd tegen het fascisme, 1936-1940.
Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 1990. /
4.50
Meer info Bijzonderheden: 21x14,5 cm, 33 pp., illustr. Geniet, in bedrukt omslag. Goed ex.
Bakker, Jan-Hendrik.
Toewijding. Over literatuur, mens en media.
/ 2003
7.00
Meer info Bijzonderheden: Atlas. 2003. 368 p. Paperback.* Lichte gebruikssporen.
Drop W. Dr. en SteenbeekJ.W. Drs.
Uit de school geklapt: variaties op een thema 12. Schoolleven in de Nederlandsche literatuur.
Meer info Bijzonderheden: geen jaar [1928], 1e druk
Gebonden, rood linnen met titel en bandversiering in goud
14,5 x 20 x 3,4 cm.
243 bladzijden
IN ALLESZINS KEURIGE STAAT
Kosten van verzending ten laste van koper
NOTA BENE: ingepakt boek kan niet door de brievenbus. Tante TNT Post rekent dan EURO 6,75 kosten van verzending. Het loont zeer de moeite en spaart zeer op de kosten om op meer dan één boek te bieden. Immers, bij 10 kilo boeken - en dat zijn er al gauw een stuk of 16 - kost verzending van het pakket met al die boeken maar één keer EURO 6,75! (Europa: € 8,75)
PAAP, W.A
Vincent Haman ~ Met Een Inleiding Van Menno Ter Braak
Querido, 1954 / 1954
4.50
Meer info Bijzonderheden: geb, aamblindruk fr.p, band wat sleets, 220 pp
Dinaux C.J.E.
Weerklank. Noordnederlandse honneurs voor Zuidnederlandse auteurs. Vlaamse pocket. 152